Свет! працы! можа! Складаная тыдзень яшчэ не скончылася.

Крык душы

вядома, можна не верыць у містыку, але якая прайшла тыдзень яшчэ пачынаючы з нядзелі раз-пораз дарыла нечаканыя сюрпрызы. цікава, звязана ці гэта з тым, што па нядзелях у Сяргея Дружко выходзяць выпускі яго шоу? – Я ў гэта мала веру. Увогуле, яшчэ ў мінулую нядзелю ў мяне зламаўся ПК (ужо пачаў пісаць длиннопост пра тое, як я збіраў новы, але з гэтым потым), потым жа я спрабуючы адштабнаваць роутер ASUS нейкім чынам адправіў яго ў аўт, аднавіць атрымалася толькі праз спецыяльную сродак, якую, Дарэчы, не так лёгка і знайсці, аднак я выявіў ўсталёўшчык з ёй у сябе на дыску.

Собрав новый комп, я поймал новую проблемуWindows грозился, что мой компьютер очень крутой и обновления для Windows 8.1 я получать больше не буду, периодически глючила клава, подключенная к порту USB 3.0, поэтому пришлось купить отдельный USB2.0 контроллер для клавы, але потым , как только я его приобрел (і, поняв, что в моей новой системной плате нет порта PCI, пришлось купить еще и PCI-ex1->PCI кантролер), я раптам выявіў планку для вынасу USB 2.0 с материнки на заднюю панель, она и спасла клавиатуру, па сутнасці, освободив аж два порта USB3.0 сзади ПК. Побороть назойливое предупреждение о том, что мне нужно обновиться на windows 10, тоже удалось, удалив одно из обновлений (пра гэта ў наступным пасце @fixme: ўставіць сюды ссыль).

Вядома ж, после сборки были проблемы с запуском windows, но восстановление раздела SYSTEM реестра в целом решило проблему. Да таго ж усё гэта адбылося ў вельмі ня зручны час — в рабочий день, когда для работы мне нужен ПК, а на ноуте работать непривычно. Дарэчы, по работе тоже был интересный баг, который решался всю неделю ( нават сёння), уж надеюсь, что на этом все.

Подводя итоги можно сказать, что на прошлой неделе какая-то непонятная фигня происходила, и еще, мяркуючы па ўсім, не закончила происходить: у некоторых знакомых сломались телефоны, ноутбуки, и всякое прочее, магчыма, более мелкие проблемы. Будем надеяться, что эти шалости закончатся, спадзяюся, что закрыв доступ к IP через интернет.

Загрузка

Гэтая запіс была апублікаваная ў Абарона дадзеных, Інфармацыйная бяспека, Розны, Сістэмнае адміністраванне і адзначаных , , , , , , , , , , , , . Закладка Пастаянная спасылка. | Кароткая спасылка:  http://p1rat.ru/lezzz/FGU8A

Пакінуць каментар