Corsair Force GT 120GB SSD и ми двуседмична битка. Нека да живеем заедно

В чест на ДР реших да се отдадете на любимото покупка SSD: така много дълго исках да знам, Що за животно тези SSD.
за тези,, които не знаете: SSD (Твърд диск), което означава твърдо Ing диск, формата, в повечето случаи е нормално твърд диск 2.5 инч (в преносими компютри, портативен твърд диск), но, За разлика от твърдите дискове, SSD използва съхранение флаш памет. Все още няма механични части — Всички правим електрически вериги.
Добре, се захванем за работа. Защо все още се нуждаем SSD, ако не си сложи Windows! Сложете Уинду отново не исках: мисъл, които са копирани на SSD и всичко ще е ОК, но не всичко е толкова просто. Това скочи четене грешка, понякога не исках ме да превозва Windows файлове, изобщо, в крайна сметка нещо като системата страдах, но все пак това не е на. Системи за управление е възможно само в режим IDE, и е много подходящ за SSD AHCI. Но този път той не искаше от мен да работи както трябва.
След като прочетох цялата седмица Corsair и форум пост от “жълта брада”, изведнъж реших да се повиши напрежението на Южна мост Дънната платка, някой препоръчва (той препоръчва да се повиши напрежението до някъде 1.15V на PCH, но настройките само за РСН не съм намерени, но това е настройка SB Voltage. Сложих го в 1.20 вместо 1.10). И в същото време в друго пристанище постави в самия диск, така със сигурност. разширение —>>

Теперь необходимо знать, что для SSD обычное форматирование не подходит в связи с его строением, поэтому нужно сделать Secure Erase. Это можно сделать из-под линуксовской системы, уон hdparmsecure-erase /dev/sda, где sda это ваш SSD. Посмотреть все диски в линуксе можно командой sudo parted -l или sudo fdisk -l (мне нравится первая, потому что она предоставляет данные в человеческом формате, ведь я не люблю в уме байты в гигабайты переводить). Также можно поступить легче: поискать утилиту для Secure Erase вашего диска на сайте производителя диска! Или же читайте вот там . (универсальный способ для любых SSD, но могут быть нюансы).
После этого необходимо в Windows 7 создать раздел (это нужно для установки правильного выравнивания). Да и в линуксе можно тоже. Рекомендую применять ПОЛНОЕ форматирование вместо быстрого. Далее можно ставить систему. между другото, форматирование можно сделать прямо при установке Windows 7.
Вернемся снова ко мне и к моим овцам. Забыл упомянуть, что у меня материнская плата ASUS P5Q3. Изобщо, как я уже сказал, чистая установка Windows 7 мне не подходила. В итоге я просто скопировал образ текущей системы через Acronis True Image (или Acronis Backup and Recovery) и потом перенес на SSD. Далее необходимо залезть в редактор реестра (регентство) и подключить куст реестра из SSD_disk:\windows\system32\config\SYSTEM .
В нем нас интересует раздел MountedDevices (его мы удаляем просто). И еще нужно поменять в ControlSet1 (их может быть несколько. Цифра в концеидентификатор конфигурации. Идентификатор можно посмотреть в Разделе Select\Defaultу меня там было 1). изобщо CurrentControlSet1\Services\mountmgr\NoAutoMountустановим его в 0. Теперь выгрузим куст. Далее нужно в биосе поставить SSD первым диском в списке загрузки, и запуститься с диска установки Windows 7, в котором вызываем командную строку (Shift+F10), вводим туда notepad.exe, выбираем в меню блокнота Файл->Открыть и в проводнике смотрим, какая буква у нашего диска SSD. Пусть будет G:. Запоминаем ее, закрываем блокнот, и устанавливаем bootmgr на этот диск командами bootsect /nt60 G: /mbr /force.

След това може да се направи по-
bootrec / FIXBOOT
bootrec / Fixmbr
bootrec / RebuildBcd

и самата полезност ще направи Rebild конфигурацията на зареждането на Windows. След това рестартирайте и стартирате от SSD. (
PS: Если не сработало, то проверяем, является ли раздел Активен. (за да се установи дали е възможно чрез Diskpart Acronis Disk Director).

Полезни връзки

Изобщо, теперь мы с SSD подружились) U-чао-чао

Зареждане

Този пост беше публикуван в Uncategorized и етикет , , , , , , , , , , . Bookmark на Permalink. | Кратък линк:  http://p1rat.ru/lezzz/ZAucZ

4 Отговорите на Corsair Force GT 120GB SSD и ми двуседмична битка. Нека да живеем заедно

Оставете коментар